Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

ALAÇATI

Arnavut kaldırımları, beyaz badanalı evleri, pencerelerinden sarkan rengarenk çiçekleri, her biri bir birinden güzel tarihi evleri ile yeşille mavinin dansına şahit olacağınız cennet kasaba Alaçatı.Rüzgarın neşeli sesini dinleyin ve bir yıl boyunca yaşadığınız tüm stresleri size unutturacak bir tatilin keyfini çıkarmaya hazırlanın.

alacati resimleri
  Alaçatı Tanıtımı
  Alaçatı Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Alaçatı Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - ALAÇATI

Alaçatı'da denize Çark Plajından giriliyor.Altın sarısı kumsalı ve sığ denizi özellikle çocuklu aileler için ideal.Plajda bir çadır kafe-restoran var.

Plajdan uzaklaşıp Alaçatı"nın bakir koylarına girdiğinizde kaya yapısının farklılığı hemen dikkat çekiyor.Rüzgarın savurduğu kum taneciklerinin aşındırdığı yumuşak kayalar Kapodakya benzeri şekiller oluşturmuş..

Alaçatı Çarşısı son derece renkli.Bu çarşıda "yok" yok.. . Çarşının hemen yanında, küçük bir tepenin üzerindeki tarihi YEL DEĞİRMENLERİ size Cervantes'in ünlü eseri Don Kişot'u anımsatacak.

    

 

 

                              DON KİŞOT

                 

                                          

               DON KİŞOT                                        

                Don Kişot (İspanyolca: Don Quixote ya da Don Quijote), İspanyol romancı Miguel de Cervantes Saavedra'nın romanı ve aynı zamanda bu romandaki asıl şahsiyetin adı.

1605 ve 1615’te iki bölüm halinde yayımlanan roman, İspanyol Altın Çağından bir örnek olarak en akıcı edebi eserlerden biridir ve İspanyol edebiyatına ciddi bir giriştir. Modern Batı edebiyatının en kayda değer kurgu romanlarındandır.

Ana Karakterler;

Don Kişot (Alonso Quijano): Şövalye serüvenleri okumaktan aklı karışmış yaşlı ve aristokrat bir şahsiyettir.
Rosinante: Don Kişot'un atı.
Sancho Panza: Don Kişot'un uşağı.
Dulcinee du Toboso: Don Kişot'un sevdiği kız.

Konusu;

La Mancha’da yaşamakta olan 50’li yaşlarındaki emekli bir centilmen olan Don Kişot şövalyeleri anlatan kitaplara takıntılıdır ve yazılan her şeyin doğru olduğunu sanmaktadır. Don Kişot Sancho Panza ve Rosinante ile birlikte umarsızca şövalyelik günleri tasarlarken, etrafındaki insanlar onun yavaş yavaş çıldırdığını düşünür. Dulcinee du Toboso, Don Kişot'un hayalinde canlandırdığı ve onunla birlikte maceralar kurduğu sevgilisidir. Don Kişot, yani Senyor Kesada; halkını, vatanını çok seven bir insan olduğu için olsa gerek Sancho Panza'yı da yanına alarak Don Kişot olur. Kitapta da sözü edildiği üzere Don Kişot, mazlumları korur ve de kötülere göz açtırmaz.Fakat her zaman yere yıkılır.

vee...

çeşme..çeşme..çeşme..çeşme

Alaçatı'nın Çeşme'ye çok yakın olması  tatile gelen konuklarına Çeşme'nin tüm plajları,tarihi mekanları,doğal güzellikleri ve eğlence aktivitelerinden yararlanma  şansı da veriyor.

 

Alaçatı

                    Surf Alanı:  Surf alanında çok sayıda surf okulu var. Sahilde güneşlenmek için pekçok     şezlong vs mevcut. Koyun solunda “Bu bi beach” ve “Supper Club” gibi yerler mevcut. Karşıda ise “Orsa” var. Koyun karşısında. Gene surfçülerin sıklıkla tercih ettiği kamp alanı da olan bir mekan.

        Çark Plajı: Deniz muazzam berraklıkta. Alaçatı’nın denizi Çeşme’nin en güzellerinden. Aslında Çeşme’nin denizi genel olarak muhteşem.          

          Solto Beach: Solto Oteli’nin plajı. Hemen Çark Plajından sonraki koy. Burası da diğer beach clublara gore sakin-tercih edilebilir.
Kum Beach: Çiftlikköydeki Kum Beach, Fun Beach olurken, Kum Beach de Alaçatı’ya yeni yerine taşındı. Koy ve denizi güzel .
          
           En Güzeli… Sea-side’dan ileriye giderseniz, yanınızda “burası toprak yol” “ne işimiz var arabanın altını çarpıcaz” gibi söylenen tipler yerine, “şuraya da bakalım”, “of bu koy süpermiş hemen inelim” gibi gezmeyi bilen seven insanlar varsa, hiç düşünmeden sürün arabayı. Çok güzel koylarla karşılacaksınız…

 

 
  

Alaçatı' dan....sonra Çeşme >>>


Dalyan-Aya yorgi: Burada da güzel plajlar var. En populer koy Aya Yorgi. Babylon, Paparazzi, Sole Mare, Kafe Pi plajları bu koyda. Koy kapalı, deniz turkuaz, su da berrak derin ve ılık. Dalyan da bunların dışında aslında pek çok koy var. Yine arabayla çeşitli yerlere dalmanız gerekiyor. Ladin Otel’in olduğu Kocakarı plajı bunlardan bir tanesi. Haftaiçi tercih edilebilir. Genelde civardaki sitelerden çok sık geliyorlar. Bir de Sakızlıkoy var Dalyanda. Burada da dönem dönem el değiştiren beach clublar oluyor. Buranın da denizi çok güzel.


Çiftlikköy-Altınkum-Prılanta Plajı: Burası Alaçatı’dan sonra Çeşme’nin en popüler yerlerinden. Özellikle Pırlanta plajı. Dalgası bol suyu sıcak ve deniz sığ. Akşamüstleri, gün boyu sörftükten sonra, insanlar eve döndüklerinde, güneş batmak için hazırlanırken, buraya gelip kumsalda yürüyerek, dalgalarla oynayarak, akşamların keyfini çıkarırlar.

Pırlanta plajının bir ksımı ayrıca kite surf için ayrılmış durumda. Adrenalin’in burada bir yeri var, her türlü malzeme kiralayabiliyorsunuz. Altınkum’da gene Çiftlikköy civarında. Buraya alt alta, üst üste güneşlenmeyi göze alıyorsanız gidin. Su çok soğuk bu bölgede ve oldukça da sığ. Ayrıca Altınkum’da daha pek çok irili ufaklı tesisler bulunuyor. 

 


Şifne:  İki tane sıcak termal su havuzu var. Denize de giriliyor.Tabiki Alaçatı ya da Altınkum denizi gibi popüler değil. Mekan daha çok akşamüstü gelelim birer içki içip suya girelim formatında bir yer.

         

 

 

ÇILGIN PROJE

'' Port Alaçatı ''

Alaçatı’da “kanal evler” olarak adlandırılan ve adına “Port Alaçatı” denilen proje uyarınca, denizden gemiyle tarama işlemi gerçekleştirilerek, kanal yaratıldı.

 Port Alaçatı Projesi’nin tanıtımı “Alaçatı sörfün yanında, kanal kent olarak da adını duyuracak” denilerek şu biçimde yapıldı:

“Kentin içinde denize bağlantılı kanalların açılacağı Alaçatı modelinin temelini oluşturan ve tamamlandığında konut, butik otel, kafe ve restoran gibi yaşam ünitelerinin yer alacağı Port Alaçatı Projesi, 500 milyon avroya mal olacak.”

Projenin yüklenicileri tanıtım yaptıkları her platformda, Port Alaçatı’nın 236 hektar alan üzerine kurulacağını, denizle bağlantısı sağlanmış ve toplam uzunluğu 2 kilometreyi aşan 30 metre genişliğinde bir kanal açılacağını anlattılar.


 Alaçatı Tanıtımı  •  Alaçatı Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Alaçatı Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI