Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

ALANYA

Geniş plajları, tarihi eserleri, modern otel ve motelleri, sayısız balık lokantaları, kafe ve barlarıyla olağanüstü bir tatil merkezidir Alanya... Alanya'ya gelen konukları ilk karşılayan, Yarımada üzerinde bir taç gibi kurulmuş 13. yüzyıldan kalma görkemli ''Selçuklu Kalesi'' olur... Etkileyici kalenin yanı sıra eşi benzeri olmayan tersane ve anıtsal güzellikteki sekizgen ''Kızıl Kule'' Alanya'nın gözbebekleri.

alanya resimleri
  Alanya Tanıtımı
  Alanya Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Alanya Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - ALANYA

 

 

 

(not : bu bölüme reklam vermek isterseniz irtbat tel no : 532 332 36 24..........)

PLAJLAR   :

 Tüm sahillerinden denize girilebilen Alanya tam bir güneş, deniz, kum cennetidir.Çoğu tatil yörelerinden farklı olarak, Alanya'nın merkezinde de plajlar bulunmaktadır.

Geniş kumsallardan oluşan ve Mavi Bayraklı olan Alanya Plajları, kent merkezinin yarımadaya göre batı ve doğusundadır. Alanya'da deniz suyunun rengi kıyıda maviden turkuvaza dönüşür. Durgun havalarda dipteki balıkları, çıplak gözle görebilirsiniz. Batıda Damlataş ve Kleopatra, doğuda Keykubat ve Portakal plajları gözde plajlardır ; 

 damlataş plajı

kleopatra plajı 

keykubat plajı

     

 portakal plajı

 

 

Kent dışında ise Ulaş, Konaklı, Fuğla, İncekum, Mahmutlar gibi plajları bulunur  ;

Ulaş Plajı

  

 konaklı plajı

     

fuğla plajı

     

 incekum plajı

 

 

 Alanya'dan doğuya, Gazipaşa'ya doğru giderseniz  karşınıza mükemmel kumsallar çıkacaktır.

Tarihi bir liman olan Alanya'nın 30 km. doğusundaki Aytap (iotepe) ; Roma kalıntıları korunmuş, plaj ve koyları ile önemli bir gezi noktasıdır ; 

Alanya'nın yaklaşık 25 km. batısında yer alan Avsallar beldesi de ; kumsalları ile güzel bir tatil merkezidir. Avsallar güzel kumsalları ile bir tatil yöresidir. Burada bulunan pek çok büyük otel kompleksi bölgenin gelişimine katkıda bulunmuştur. Beldede doğanın keyifle tadını çıkarıp piknik yapabileceğiniz yeşil alanlar ve ormanlar da bulunmaktadır.

 

Alanya kumsalları kilometrelerce uzayıp gider. Alanya plajlarına giriş ve duş ücretsizdir. Plaj şemsiyeleri ve şezlongları ise ücrete tabidir; bu hizmetleri almadan da havlunuzu alıp kumsala serilebilirsiniz..

 

YAT LİMANI-marina

287 Bağlanma yerinde; elektrik, su, Tv ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Yarı olimpik ölçüde yüzme havuzu, tenis kortları, yat kulüp binası, eğitim salonları, kapalı spor salonları ve SPA merkezi ile spor ve sosyal faaliyetler için gerekli tüm imkanlara sahiptir. Yat Malzeme Mağazası, Marketi, çarşı merkezi ve ATM birimi ile yat sahiplerinin tüm alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmış.

 

TARİHİ MEKANLAR  :

Alanya kalesi (Selçuklu Kalesi) ;

Alanya Kalesi zamanımıza kadar korunan tek Selçuklu kalesidir. 1225 yılında Roma Kale kalıntılarının yanına Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından bu kale yaptırılmıştır. 83 kule ve 140 burca sahip , üç sıra surlarla çevrili olan kale bütün olarak iç ve dış kale bölümlerinden oluşur. Aya Yorgi Kilisesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Akşabe Sultan Türbesi, Selçuklu Hamamı, Arasta, Bedesten, Sitti Zeynep Türbesi, Sultan Alaaddin Sarayı, irili ufaklı sarnıçlar, deniz feneri ve zindandan oluşan Alanya Selçuklu kalesi muhteşem bir tarihi hazinedir.

 

 

 

 

 

 

 

 Kızıl Kule:

Adını alt ve üst kısımlardaki kesme taşlardan alan Kızıl Kule 1226 yılında yapılmış. Sekizgen şeklindeki kule beş katlı. Zemin katın ortasından yukarı doğru, beşinci kata kadar yükselen bir bölüm bulunuyor. Su sarnıcı görevini üstlenen bu bölüm kulenin omurgası durumunda. Zemin kat etnografik müze olarak hizmet veriyor.

 

 

 

 

 Selçuklu Tersanesi:

1228 yılında yaptırılan tersane 56,5 m. uzunluğunda , 44 m. derinliğinde ve 5 gözlüdür. Tersane güneyden gelebilecek tehlikelere karşı, iki katlı, iki odalı bir kule ile güçlendirilmiş.

  

 

 

 

ANTİK KENTLER  :

Leartes-Learti (Mahmutlar Harabeleri): Büyük ören yada büyük kilise diye de adlandırılan bu yer ilçenin kıyı boylarındaki irili ufaklı tepelerin yamaçlarında kurulmuştur. İlçe merkezine 22 km. uzaklıktaki kentte kiliseler, hamamlar, sarnıçlar, iskan merkezleri, küçük bir stadyum tiyatro, sütunlu caddeler ve tapınakar mevcut.Syedra Harabeleri: Küçük bir tepe üzerinde kurulmuş olan bu kent  Roma kalıntısıymış. Kentin anıtsal giriş kapısının lentosu hala sağlam. Sütunlu caddenin iki yanında,  tarihi eserler ve mozaikler var. Şehrin içinde muhtemelen su deposu olarak kullanılmış üç havuz var.

Bu yörede yakın zamanda yapılan sualtı araştırmalarında 5 bin yıllık tarihi bir limanın kalıtıları bulunmuş.İotape (Aytap) Liman Kenti: Aytap Alanya'nın 30 km. doğusunda. Bugünkü Akdeniz kıyı yolu bu Roma kentinin ortasından geçmektedir.Kentin 50-100 m. boyutlarında bir limanı var. Yarımada şeklinde oldukça yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş kalesinden Alanya'nın muhteşem konumunu seyrederken kendinizden geçeceksiniz..

Iotape kentinin antik caddesi, hamamı, kilisesi, nekropol ve akropolü çevrede bulunan diğer antik kentler içinde en iyi ayakta kalanlarıdır. Tek odalı, üstü kapalı mezar odaları da kentin antik kalıntıları içinde.

 

MÜZELER  :    Alanya'da dört müze var ; Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, İçkale Müzesi ve Atatürk Evi Müzesi. Müzeler Öğle tatili dışında  haftanın her günü ziyarete açık.

 Alanya’nın en değerli eseri olan Herakles heykeli  Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

 Limandaki Kızılkule, Etnografya Müzesi olarak düzenlenmiş.Müzede Alanya çevresinden derlenen ve bölgenin folklorik özelliklerini yansıtan, yörük kilimleri, çuvallar, heybeler, giysiler, işleme örnekleri, silahlar, günlük kullanım kapları, takılar, el yazmaları  gibi objeler sergileniyor. Müzede resim sergileri,Klasik müzik koserleri gibi sanatsal etkinlikler de düzenlenmektedir.

İç Kale Müzesi, tarihi kalenin içindedir. Burada sürdürülen kazı çalışmalarında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın görkemli sarayının varlığı belirlenmiştir. Kazı çalışmaları devam ediyor.

İçkale'deki Seyirlik denen kısımdan, yukarıda Toroslar ve aşağıda Alanya'nın batı kıyısını seyretmek oldukça keyifli.

Atatürk Evi Müzesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 Şubat 1935’te Alanya’ya yaptığı ziyaret sırasında bir süre bu evde kalmış. 19. yüzyıl Türk mimarisinin özelliklerini yansıtan bahçe içinde üç katlı binanın giriş katında Atatürk’ün kişisel eşyaları, fotoğraflar, Atatürk’ün Alanyalılara gönderdiği telgraf ve diğer tarihi belgeler sergileniyor. Üst katın odaları ise geleneksel bir Alanya evinin etnografik eşyalarıyla donatılmış.

TARİHİ CAMİLER - KİLİSELER  :

Süleymaniye (Kale) Cami: Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan caminin 16. yy. da bir Selçuklu tapınağının üzerine inşa edildiği bilinmektedir. Kapı ve pencerelerdeki ağaç bölümler Osmanlı ağaç işlemeciliğinin en güzel örneklerindendir.Osmanlı döneminde Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Tek minareli cami ; Alaeddin, Kale ya da Sultan Süleyman Camisi adları ile de anılmaktadır.  Kubbesinin askılık görevini üstlenen kısmına akustiği sağlamak için 15 küçük küp yerleştirilmiştir. İbadet sırasında bu özellik ortaya çıkmaktadır.Kapı ve pencere kapakları Osmanlı döneminin ahşap oyma işçiliğindeki ustalığını yansıtır.

Antalya Cami ve Mescitleri/Antalyadaki Tarihi Camii Ve Mescitler Hakkında...

Emir Bedrüddin Cami: Günümüzde Andızlı Cami olarak bilinen cami adını hemen yanındaki andız ağacından almıştır. 1227 yılında Emir Bedrüddin tarafından yaptırılan caminin yanında kesme taşlardan yapılma çok yüksek olmayan minaresi yer alır. Minberi oymacılık sanatının en güzel örneklerindendir.

Akşebe Sultan Mescidi: Alanya kalesinin ilk kumandanlarından olan Akşebe Sultan tarafından 1230 yılında yaptırılmıştır. Batısında kendine özgü mimarisi olan bir minare vardır.Burada Selçuklu üslubunda, son derece güzel süslenmiş bir sandukanın bulunduğu söylenmektedir. Diğer dikkat çekici özelliği ise yapının kuzeybatısındaki mavi sırlı çinilerle kaplı tuğla bir minare kalıntısıdır.

Akşebe Sultan Mescidi  alanya   Aya Yorgi Klisesi : Alanya'da küçük ama tarihi önemi olan bir klisedir.17. yy.’da inşa edilen Aya Yorgi (Agios Georgios ) Kilisesi, 1863 yılında esaslı bir onarımdan geçirilmiştir.Dışarıdan girişli bir asma katı da bulunan yapının iç mekanı ve cenneti simgeleyen tavan, mavinin değişik tonlarında kalem işi bezemelerle süslüdür.Bir sergi mekanı olarak düzenlenen  bu yapıda, vitrinler içerisinde çeşitli seramik eserler sergilenmektedir.
 HAN VE KERVANSARAYLAR :


Alara Han ve Alara Kalesi :

Alara Kalesi; Alaadin  Keykubat   tarafından  Alanya’nın  fethinden  hemen  sonra   Alanya-Antalya  arasındaki  kara  ulaşımının  güvenliğini  sağlamak  ve  Akdeniz  Bölgesi    ile  İç  Anadolu  Bölgesi   arasındaki  ticaret  yollarının  üzerinde hakimiyet  amacı  ile  yapılmıştır.

Alarahan; Alara Kalesi'ne 800 metre uzakta bir düzlükte ve Alara Çayı kıyısındadır. Tümüyle kesme iri taşlarla 2.000 m² alan üzerinde kervansaray olarak inşa edilmiştir.1231 yılında yapılan han, günümüzde onarılmış restoran ve alışveriş merkezi olarak kullanılmaktadır. Kervansaray'ın nöbetçi kulübesi günümüzde de özelliğini korumaktadır. Kervansarayın içinde çeşme, mescit ve hamam vardır.

  

  

Şarapsa Kervansarayı : Alanya - Antalya asfaltının 15. km. sinde yolun üst kısmındaki küçük bir tepede, yaklaşık 850 m² lik bir alan üzerinde, Sultan Alaaddin Keykubat'ın oğlu II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1236 - 1246 yılları arasında yaptırılmıştır.

 

 

 

 

-------------------DOĞAL GÜZELLİKLER --------------------

MAĞARALAR  :      Alanya için bir  ''mağaralar kenti''  dense yeridir. Kara ve deniz mağaralarının gizemli dünyasını Alanya’da keşfedebilirsiniz. Milyonlarca yıl öncesinden beri var olan kara mağaralarında on binlerce yılda oluşmuş sarkıt ve dikitlerin büyülü dünyasında gezinirken yeni sarkıt ve dikitlerin oluşumuna da tanık olabilirsiniz. Bu tanıklık, mağara içindeki aydınlatmanın yarattığı dekorla sizi fantastik bir sinema filminin içine sürükleyecektir..!

Damlataş Mağarası ;

Damlataş Mağarası, Alanya'nın içinde ve deniz kıyısında merkeze 3 km. uzaklıktadır. Toplam uzunluğu 30 m. olan mağara 200 m2'lik bir alanı kaplamaktadır. Çok sayıda sarkıt ve dikitin eşsiz bir görüntü oluşturduğu mağaranın yüsekliği 15 metredir.
Damlataş Mağarası'ndan içeri girildiğinde ilk anda 45-50 m. uzunluğunda bir geçit, 13-14 m. çapında ve 15 m. yüksekliğinde silindirik bir boşluk, ayrıca 15000 senede oluşmuş sütunlar göze çarpar. Mağaranın iki katlı olan boşluğu 2500 metreküp hava ihtiva etmektedir. Mağara çevresindeki kalınlık 10 m.'yi bulduğu için çökme ihtimali kesinlikle yoktur. Senenin 5-6 ayında devamlı damlar ve bu damlalar yeni sarkıt ve dikitlerin oluşmasını sağlar.

Damlataş Mağarası'nın astıma iyi gelen dört vasfı olduğu tıbben tespit edilmiştir. Mağaranın ortamında bulunan; normalden 8-10 misli fazla karbondioksit, yüksek oranda nem, alçak sühunet, radyoaktivite gibi unsurların ilk ikisinin astıma iyi geldiği, diğer ikisinin de yardımcı faktör olarak kabul edildiği bilinmektedir. Alanya'ya astım tedavisi için gelen hastaların sayısı oldukça fazladır ve gittikçe artmaktadır.

 

 


Çimeniçi Mağarası ; 

Toplam uzunluğu 10 m. olan mağara bir dik çıkış dışında tamamen yataydır. Mağara, birbirleriyle bağlantılı çok sayıda odacık ve iki kattan meydana gelmiştir. Başlangıçta tek bir boşluktan oluşan mağara, zamanla traverten sütunlar tarafından bölünerek odacıklar meydana gelmiştir. Girişe göre 10 m. yukarıda olan ikinci kat, iki büyük odadan meydana gelmiştir. Mağara traverten birikimi açısından son derece zengindir. Odaları oluşturan traverten sütunlar geniş yer tutar. Ayrıca yan duvarlar perde travertenler ile süslüdür. Damlataşlarının olduğu ve güzelliği ile yakınında bulunan tarihi eserler nedeniyle ilginç bir mağaradır.

 

Dim (Gavurini) Mağarası ;

Kuzkaya köyü mekiinde Cebireis dağının (1691 m.) batı yamacında bulunur. Dim mağarasının hemen ön kısmında, 250 m. aşağıda piknik yeri olarak kullanılan, tabanı çınar ağaçları, yamaçları çam ormanları ile kaplı bulunan Dim Vadisi yer alır.Toplam uzunluğu 357 m. yatay ve kuru mağara tipindedir. Sadece son kısmında durgun küçük bir göl vardır. Dim mağarası, Türkiye'nin en güzel mağaralarından biridir. Alanya'ya yakın olması ve çevrenin piknik yerleri ve ormanlarla kaplı olması nedeniyle ziyarete uygundur. Tarih öncesi ve tarihi devirlerde insanlar tarafından barınak olarak kullanılmasından dolayı çevre halkı tarafından "Gavurini Mağarası" olarak adlandırılmıştırHasbahçe Mağarası ;

İlçenin Küçük Hasbahçe mahallesi iniş dibi mevkiinde, kente 4 km. uzaklıktadır. Damlataş Mağarasından birkaç misli büyük olan mağarada henüz derinlemesine bir araştırma yapılmadığı için fazla bir bilgi yoktur.

Kadı İni Mağarası ;

 İlçe merkezinin 15 km. kadar kuzeydoğu istikametinde, Çatak mevki denilen yerde bulunmaktadır. 2.5-3 km derinliği olan mağarada yürütülmekte olan araştırmalarda ilk bulgularda ; sarkıt,dikit,şelale ve göle rastlanmıştır. Çevrede bulunan piknik yerleri yöreye ayrı bir canlılık vermektedir.

 Korsanlar Mağarası ;

 Korsanlar Mağarası eskiden etrafa korku saçan korsanların soygunlardan elde ettikleri malları depoladıkları ve kaçırdıkları kızları tuttukları yer olarak ün salmıştır. Mağara tahminen 10 m. genişliğinde 5-6 m yüksekliğinde olan ağız kısmı teknelerin rahatlıkla içeri girmesine olanak sağlar. İçeride cami kubbesi gibi insanın üzerini örten rengarenk taşları ve kuzeye uzanan karanlığı görmek mümkündür.

 Aşıklar Mağarası ;

Aşıklar Mağarasının kapısı deniz yüzeyinden iki metre yükseklikte ve insanın girebileceği büyüklüktedir. Bu kapı sarkıt, dikit ve sütunlarla süslenmiştir.

 Aşıklar Mağarası'na teknenin kayalıklara yanaşmasından sonra kayalara tırmanılarak çıkılır. 75 metre uzunluğundadır. Alçak tavanı nedeniyle mağaranın içinde zaman zaman eğilerek yürünür. Aşıklar Mağarası'nıni ağzı, denizden sekiz metre kadar yüksektedir.Mağaraya tırmanarak çıkanlar dönüşte bu yükseklikten atlamak zorundadırlar

Söylenceye göre antik çağın korsanları Aşıklar Mağarası'da ganimetlerini ve esir kızları saklamıştır. Mağaranın 'Aşıklar' adını kimseye görünmeden baş başa kalmak isteyen aşıklardan aldığı sanılmaktadırFosforlu Mağara ;

Fosforlu Mağara, Alanya yarımadasının Damlataş tarafındaki yamacında bir deniz mağarasıdır. Mağaranın jeolojik yapısından kaynaklanan zemini, geceleri ay ışığının yansımasıyla fosfor gibi parlamaktadır. Parıltı gündüzleri de fark edilmektedir.
Korsanlar Mağarasına benzer bir görünüme sahip olan Fosforlu Mağaranın kapısı teknelerin içeri girmesine olanak sağlayacak büyüklüktedir.Teknenizle mağara içine girdiğinizde küreklerinizi ileri geri hızla oynattığınızda su içersinde çok ilginç fosforlu ışık oyunlarıyla karşılaşırsınız. Eğer bu gezinizi ikindi vaktinde yaparsanız buradaki ışık oyunlarına doyum olmadığını göreceksiniz Bu mağaranın ikinci bir özelliği de 200-300 kişilik büyük teknelerle mağara turları yapanların demir atıp topluca denize girdikleri vazgeçilmez yerlerden biri olmasıdır.

    

Damlataş İçmeleri 

Mevkii : Alanya

Özelliği: Karbondioksit, yüksek ve rütubet düşük temperaür, radyoaktifite vardır.

Hangi Hastalıklara İyi Gelir : Müzmin bronşit tedavilerinde çok faydalıdıR.

 

AKARSULAR  :    Alanya'nın eşşiz doğa güzelliklerine,  göz kamaştıran şelaleleriyle akarsular ve vadiler de adeta ''biz de varız'' dercesine eşlik etmektedirler...!....... :

Alara Çayı ve Uçansu Şelalesi ;

 

 

 

Dim Çayı   ;

  

  

Gökdere Çayı  ;

Sedre Çayı  ;

Sapadere Çayı-Şelalesi ve Sapadere Kanyonu  ;

     

    

 

(not : bu bölüme reklam vermek isterseniz irtbat tel no : 532 332 36 24..........)

                                                               Alanya Tanıtımı  •  Alanya Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Alanya Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI