Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

ANTALYA

Baktınızmı uçsuz bucaksız denizi içine çektiğiniz, temiz havasını solurken mutluluk duyduğunuz, denizi ve güneşiyle büyüleyen, yazın dolup taşan sokaklarının kozmopolitikliğine inat buram buram Anadolu kokan bir kent  ;  ANTALYA..! Güneşi ve pırıl pırıl denizinin yanısıra tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle de insanı büyüleyen turizmin kalbi Antalya'dan küçük detaylar...

antalya resimleri
  Antalya Tanıtımı
  Antalya Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Antalya Rehberi
  Sizden Gelenler
 

EĞLENCE - ANTALYA

''Eğlence''  sözcüğü sizin için ne ifade ediyor...eğlence deyince aklınıza neler geliyor...sizi ne eğlendirir...eğlenmek için ne yapmak istersiniz..???????.........HEPSİ VAR ANTALYA'DA..............!

24 saatinize sığdıramayacağınız bir gün veya günler sizi bekliyor...Eğlenmenin akla gelebilecek her tür ve çeşidiyle sınırlar alabildiğine zorlanmış......!

                                              BİRKAÇ ÖRNEK Mİ....PEKİ...O ZAMAN BUYRUN ---->>>>>

 

BELEK’TE GOLF OYNANIRBelek golf sporu ile de dünya çapında isim yapmış bir beldemizdir. Doğa ile iç içe spor yapma olanağı sunan Belek’te dünyanın en büyük golf alanları vardır.Belek’te bulunan golf sahalarında golf oynayabilir burada bulunan öğretmenlerden golf dersleri alabilirsiniz.

KONYAALTINDA ZAMAN KAVRAMI YOKTUR 

Konyaaltı-BeachPark şehirden uzaklaşmadan, şehir stresinden kurtulmak ve benzersiz bir tatil günü geçirmek isteyenler için en ince ayrıntılara kadar düşünülerek tasarlanmış. Unutulmaz birgün geçirmek için yapmanız gereken tek şey  BeachPark`a gelmek ve size sunulan yüzlerce alternatiften dilediklerizi seçmek... 

İsterseniz temizliği uluslararası mavi bayrak ile belgelendirilmiş Koyaaltı plajında kendinizi güneşin ve denizin kucağına bırakın, isterseniz su sporlarıya enerjinizi suyla birleştirin. Su sporlarına doyduğunuzda ormanda çılgın paintball savaşları yapabilir, dilerseniz golf oynayabilir, ata binebilirsiniz.

Güvenilir bir ortamda çoculara sunulan imkanları kendilerince yaşayabilmeleri için herşey düşünülmüş. Burada, çocuklarınızla yaşayabileceginiz tek sorun, BeachPark`tan ayrılmak istememeleri olacaktır..  Gün boyu süren aktivite ve gösteriler gecelerinizi de süslüyor, açık hava konserleri, canlı müzik sunan barlar, sokak gösterileri ve animasyonları ile bambaşka bir dünya  BeachPark...  

BeachPark bünyesinde bulunan AquaLand su çılgınlığı, eğlenceye farklı bir boyut getiriyor. Tüm gün boyunca keyifle güvenli kaydıraklarda ve havuzlarda hem eğlenecek hem de dinleneceksiniz..!

   

 

BeachPark`ın vazgeçilmezlerinden biri de DolphinLand...Yunusların, beyaz balinaların ve deniz kedilerinin nefes kesen gösterileri sizleri büyüleyecek... Çocuklarınızın da çok keyif alacağı ve hayvan sevgisini pekiştireceği bu gösterileri sakın kaçırmayın..!

   

 

   

   

   

         

   isterseniz....yamaç paraşütü...

 

isterseniz ....safari...

   

isterseniz....açık hava eğlenceleri ve konserleri....

isterseniz....her tür su/deniz sporu...

Aqua Rafting, AquaRafting,  Köprülü Kanyon Resimleri 

 

isterseniz...sanat ve kültür şenlikeri...

 

çekinmeyin......Hayallerinizi zorlayın...

 

isterseniz...çeşitli ve ilginç sahne gösterileri...

Ateş Dansı Fotoğraf Galerisi 3 (Antalya, Alanya) 

isterseniz.... müzikli yat-tekne turları...

  

isterseniz....tarihi türk hamamlarında hamam sefası...

 

                                                             VEEEEE...deeee...!!!

 

Dinopark  Göynük/Antalya   Dinopark  Göynük/Antalya    

                    Dinopark  Göynük/Antalya   

                        Dinopark  Göynük/Antalya 

Dinopark  Göynük/Antalya   

 

Avrupa nın En Büyüğü Türkiyenin İlk ve Tek Dino Parkı ANTALYA da

Tüm dünyada ziyaretçi akınına uğrayan, milyonları kendine çeken dino parklardan en büyüğü Antalya Göynük te 30.000 m2 alanda onlarca animatronik dinozor; sesleri, bakışları ve nefesleriyle dokunma mesafesinde, gerçek boyutlarında dinozorlar Türkiye de ilk ve tek olarak Antalya Göynük 'de tüm dünyadan gelecek ziyaretçilerini bekliyor.
 
 
 
Dinozor park bölümünde özel yapım dinozorlar, ses, bakışları ve nefesleriyle dokunma mesafesinde, gerçek boyutlarında. Ayrıca dev planetariumda ziyaretçilerin 3D film izleme şansı var. Ziyaretçiler, uzay yolculuğuna hazırlanan astronotların yer çekimsiz alanda yaptığı provaları yapma şansı da bulacak. Alan içerisinde ayrıca su parkları ve her yaş gurubundan ziyaretçilerin eğlenebileceği Oyun alanları da yer alıyor..
 
 
 

 

SONUÇ MU..?

eeeeee...artık isterseniz istemeyin..!!!!

ama durun..!...isterseniz ve zamanınız varsa bir de aşağıdakilere gözatın ;

Turizmin başkenti olan Antalya, deniz-güneş-kum üçlüsü için kente gelen turistlere eğlenceli saatler vaat ediyor. Bu eğlenceler; hem akşam dansedip “kurtlarını dökmek” isteyen tatilciler için hem de gün boyu sadece denize girip güneşlenmekle yetinmeyip sosyalleşmek isteyen eğlenceseverler için.

Antalya'nın en büyük diskosu “Ally”.  Burası  kale içi surlarının üzerindeki beş otantik binadan oluşan 10 işletmeli bir kompleksin bir parçası durumunda.

Falez Otel'in bahçesinde yer alan Olympos Disko da Antalya gece hayatının en eğlenceli mekanlarından biri.

Tünektepe; Antalya'dan Kemer istikametine doğru giderken şehrin sonu olarak kabul edilen bir noktada yer alıyor. 674 metre yükseklikte bulunan Tünektepe, Antalya'yı tam anlamıyla kuşbakışı olarak gören bir perspektife sahip. Bu bölgede gündüzleri muhteşem şehir manzarasını izleyip, lokanta ve kafelerden yararlanabilirsiniz. Geceleri ise manzaraya bu kez eğlence de eşlik ediyor. Bir açık hava mekanı olan Maji Club gece hayatına yepyeni bir boyut getiriyor.

Kemer Geceleri Unutulmamalı

Son dönemlerde Kemer geceleri de açılan yeni mekanlarla Antalya şehir merkezindeki eğlenceleri kıskandırmaya başladı.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda açılan büyük diskolar, gece kulüpleri gibi eğlencenin uzun saatler boyunca yaşandığı mekanlar sayesinde Kemer, güney sahillerinin yeni gözde eğlence merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Günübirlik Tesisler : >>>>>>>

 Açık havada eğlenme ve dinlenmenin kişinin iş gücünü artıran, sosyal ve psikolojik yapısını olumlu yönde etkileyen bir faktör oluşu göz önüne alındığında, kırsal yeşil alanların ve ormanların insan yaşamı ve mutluluğu için taşıdığı önem her geçen gün biraz daha artıyor. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü; ormancılık çalışmaları yanında, insan ilişkilerini olumlu yönde geliştiren, iç ve dış turizme katkıda bulunan orman içi dinlenme yerleri çalışmalarına aralıksız ve önemseyerek devam ediyor.  

Topçam Günübirlik Kullanım Alanı

Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 17 km. mesafede. Deniz kenarında olan bu mesire yerinde güzel bir plaj da yer alıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçi potansiyeli çok yüksek. Ziyaretçiler günübirlik dinlenme ihtiyaçlarını giderdikleri gibi deniz ve plajdan yararlanma imkanına da sahipler.

Kargıcak Günübirlik Kullanım Alanı

Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 22 km. mesafede. Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içinde sahilde yer alıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçiler burada günübirlik dinlenme ihtiyaçlarını giderebildikleri gibi deniz sporları yapma imkanına da sahipler.

Göynük Günübirlik ve Kamping Sahası

Antalya-Kemer karayolu üzerinde, il merkezine 35 km mesafede, Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içinde yer alıyor. Çadırlı kamp alanlarında her türlü altyapı mevcut. 3 hektarlık çadırlı kamp alanı, 4.5 hektarlık bungalov sahası bulunuyor.

Kındılçeşme Günübirlik ve Kamping Sahası

Antalya-Kemer karayolu üzerinde deniz kenarında ve Kemer'e 4 km. mesafede. Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı bu alanın içinde bulunuyor.Ziyaretçilerin dinlenme ihtiyaçlarının yanında deniz sporları ve sportif balıkçılık da yapabildikleri bu sahaya özellikle karavanlı yabancı turistler büyük rağbet gösteriyorlar.

Güllükdağı (Termessos) Günübirlik Orman İçi Dinlenme Yeri

Park girişindeki ziyaretçi merkezinde; parkta doğal olarak bulunan bitki ve hayvan topluluklarının sergilendiği bir müze ve ziyaretçilere hizmet veren birimler var.

İncekum A Tipi Günübirlik ve Kamping Sahası

Antalya-Alanya karayolu üzerinde, deniz kenarında Antalya'ya 110 km Alanya'ya 25 km mesafede olan bir dinlenme yeri. Alan düzenlenmesi iyi bir şekilde yapılmış.Çeşitli piknik üniteleri mevcut. Kızılcam Ormanları'yla kaplı olması nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça rağbet görmekte.

Dönme Orman içi Dinlenme Yeri

Alanya'nın kuzeyinde 1100 m rakımda, Alanya'dan 25 km mesafede. Karaçam ormanlarıyla kaplı, yayla turizmine çok uygun.  Doğayla başbaşa bir gün geçirmek isteyenler için ideal bir yer. 

Sedre Orman İçi Dinlenme Yeri

Alanya-Mersin karayolu üzerinde, Alanya'ya 25 km. mesafede. Deniz kenarında günübirlik dinlenme yeri.

Milli Egemenlik Günübirlik Kamping Alanı

Antalya-Alanya karayolu üzerinde Antalya'ya 108 km Alanya'ya 22 km mesafede. Denizden 1 km içeride olan bu dinlenme yeri kamp alanı olarak da kullanılıyor. Kızılcam Ormanları ile kaplı olan bu alanın ziyaretçi sayısı oldukça fazla.

Cebireis Günübirlik Orman İçi Dinlenme Yeri

Alanya-Mersin karayolunun 8.nci km'sinde, 5 km kuzey istikamette, Cebireis Dağı'nın üzerinde bir dinlenme alanı.1649 m. yükseklikte olan bu sahada tarihi harabeler var. Bu harabeler özellikle yabancı turistleri buraya çekiyor. Sahile 5 km. mesafede bulunduğundan buraya gelenler deniz ve yaylada piknik keyfini bir arada yaşama şansı buluyorlar.

Kurşunlu Şelalesi Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya-Alanya karayolu üzerinde, Antalya merkezine 24 km, Antalya havaalanına 12 km. uzaklıkta. Şelale ve çevresindeki ilginç arazi oluşumları dolayısıyla Kurşunlu Şelalesi ve çevresi "Tabiat Parkı" statüsüne alınmış.Şelale ve çevresi; tabii ve vahşi özellikleri, ender doğal güzellikleri ile ziyaretçi akınına uğruyor. Şelalenin bulunduğu ve aktığı vadi arasında yürümek, inerek veya tırmananak vahşi güzellikleri gezip görmek ziyaretçileri zevklendirip heyecanlandırıyor. Bölgede ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak birimler ve çocuk bahçesi var. Dere boyunca büyük şelalenin başlangıcından itibaren 700 m.lik alanda aynalı sazan ve saroz üretimi yapılıyor.

Düzlerçamı Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya-Korkuteli karayolu üzerinde, Antalya'ya 27 km mesafede. Antalya'nın boğucu sıcağından kurtulmak isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilerin rağbet ettiği, ormanlarla kaplı serin bir bölge.

Güver Uçurumu

"Doğal Sit" statüsündeki Güver Uçurumu; doğal bir kanyon olup, 115 m derinliğindeki uçurumun 3 dağı ayırması ile oluşmuş bir tabiat harikası. Traverten arazinin aşınmasıyla ve  tahminen 1 milyon yılda meydana geldiği belirlenen ve içinden büyük dereler akan kanyonun eşine az rastlanır güzellikte bir manzarası var.

Kepez Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya-Burdur karayolu üzerinde şehir merkezine 10 km. mesafede. Çam ağaçlarıyla kaplı ve içinde tahminen 70 tür ve 510 çeşit hayvanın barındığı bir hayvanat bahçesi var. 

Böğrüm Köprü Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya il merkezine 92 km , Alanya'ya 50 km. uzaklıkta ve Antalya-Manavgat karayolu üzerindeki Taşağıl kavşağından 43 km. kuzey istikametinde bulunuyor.Burası Köprülü Kanyon Milli Parkı'nın dinlenme yeri olarak düzenlenmiş. Bu bölge; dar kanyonlarıyla,ortadoğunun en bakir ormanı olan Akdeniz Selvi Ormanıyla, tarihi Selge şehrinin kalıntılarıyla, geyik, dağ keçisi ve ayı gibi orman hayvanlarının varlığıyla özellikle yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor.

Türkbeleni Orman İçi Dinlenme Yeri

Manavgat il merkezi imar hudutları içinde yer alıyor. Kent içinde manzaralı bir yerde bulunması, ulaşım sorununun olmaması ve yeşil dokusundan dolayı ziyaretçi sayısı oldukça fazla.

Seydiköy Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya-Burdur karayolu üzerinde, Bucak ilçe merkezine 5 km. mesafede bir mesire yeri. Sahil yolu hariç Türkiye'nin bütün illerinden Antalya'ya bu karayolu üzerinden gelindiği ve bu yol üzerinde başka bir dinlenme yeri olmadığı için, Antalya'ya gelen tüm yerli ve yabancı turistlerin mola vermek amacıyla uğradıkları ama ''iyiki burada mola verdik'' dedikleri bir yer. 

Sarnıçta Orman İçi Dinlenme Yeri

Antalya- Kumluca karayolu üzerinde, Kumluca ilçe merkezine 3 km. mesafede, kızılcam ormanları ile kaplı, 270 m rakımlı bir tepe üzerinde bulunuyor.Burada manzara kameranızın sarjını bitirebilir,aman dikkat... 

Alara Şelalesi Orman İçi Dinlenme Yeri

Alara şelalesinin içinde bulunduğu dinlence yeri. Gazipaşa ilçesine 5 km mesafede, deniz kenarında olan bu yer, kamping sahası olarak da kullanıma müsait.

12 Eylül Koruluğu

Şehir merkezine 3 km uzaklıkta, Konyaaltı Plajı'nın başlangıcında yer alıyor. Koruluk içinde, çeşitli kültürel faaliyetlere sahne olan bir açıkhava tiyatrosu var.

Dahası mı...olmaz mı...tabiki var...... ama oraları da artık siz keşfedin..!..sonra da  fotoğraflarıyla birlikte iletin bize, buradan isminizle birlikte yayınlayalım.

 

 

 Antalya Tanıtımı  •  Antalya Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Antalya Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI