Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

ANTALYA

Baktınızmı uçsuz bucaksız denizi içine çektiğiniz, temiz havasını solurken mutluluk duyduğunuz, denizi ve güneşiyle büyüleyen, yazın dolup taşan sokaklarının kozmopolitikliğine inat buram buram Anadolu kokan bir kent  ;  ANTALYA..! Güneşi ve pırıl pırıl denizinin yanısıra tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle de insanı büyüleyen turizmin kalbi Antalya'dan küçük detaylar...

antalya resimleri
  Antalya Tanıtımı
  Antalya Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Antalya Rehberi
  Sizden Gelenler
 

FAYDALI BİLGİLER - ANTALYA

Adalar Beach

Güneşin Dansı - Dance of Sun >B-W>

LİKYA UYGARLIĞI :

Antik Likya Uygarlığı Kentleri, Akdeniz Bölgesi’nde Teke Yarımadası’nda yer almaktadır. Antik Likya, güneyde Akdeniz, batıda Karya ve doğuda ise Pamfilya ile komşudur. M.Ö. 1. yy.’ın ortalarında ise 23 kentten oluşan “Likya Birliği” oluşturulmuştur. Bu birlik tarihteki ilk demokratik birlik olup, günümüz demokratik sistemleri için de esin kaynağı olmuştur. Bu federasyonun önemli kentleri Patara (başkent), Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos’tur. Bunlara daha sonra Phaselis de eklenmiştir. Teke Yarımadası’nda Likya Birliği’ne ait daha küçük kentler de bulunmakta ve bu kentler sistemli kazılar, sikkeler ve yazıtlardan bilinmektedir. Bunlar arasında ise Andriake, Sura, Kyaenai, Limyra, Theimmusa, Simena, Istlada, Trebende, Aperlae bulunmaktadır. Likya Medeniyeti sözcüğü ; dünyada sadece bu bölgede yaşamış ve yok olmuş olan Likya Uygarlığına ait Patara’daki Parlamento binası, Likya kaya mezarları, kale kalıntıları, toplumun inanç sistemlerini yansıtan tapınak kalıntıları, Likyalıların toplumsal hayatları ile ilgili bilgiler veren kent kalıntıları gibi benzersiz kalıntıları içermektedir. Likya parlamentosunun yapısı, kentlerin büyüklük ve nüfusuna oranlı olarak belirlenen temsilci sayısı antik dünyada benzersizdir.

KAŞ'TA TATİL YAPMAYA KARAR MI VERDİNİZ...O ZAMAN SİZE BİRKAÇ İPUCU VERELİM...
Likya'nın önemli kentlerinden olan KAŞ ; çevresindeki antik döneme ait kentlere yapılan kültür turlarıyla,sualtı dalışlarıyla,  nehirlerde yapılan macera dolu kano turlarıyla, doğa yürüyüşleriyle,  derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışlarıyla, yamaç paraşütüyle, adalar ile çevreye yapılacak Mavi Yolculuk ve tekne turlarIarıyla, dağlarda yetişen kokulu otlarla tatlandırılan yöresel yemeklerden oluşan mönüsüyle ve yüzlerce yılın mirası el sanatlarının çeşit ve güzelliği ile SİZİ AĞIRLAMAYA HAZIR..

KÜLTÜR SEYAHATLERİ
Kaş'tan hangi yöne hareketlenseniz sizi mutlaka bir Likya kenti karşılayacaktır.

Günlük tur mesafesinde yer alan Kekova, Xhantos, Letoon, Sdyma, Pınara, Myra, Lmyra, Patara, Arykanda, Tlos, Apollonia gibi Likya kentleri sizi doyumsuz bir tarih heyecanına taşıyacak.

SUALTI DALIŞLAR
Avrupalı dalıcıların en çok keyif aldıkları dalış bölgesidir. Tespit edilmiş 30'a yakın dalış noktasıyla dalıcılara heyecanlı anlar yaşatıyor.
Kaş, oldukça zengin bir sualtı canlılığı ve faunasına sahiptir. Yaz aylarında 40-50 m varan görüş mesafesi ve kayalık dip yapısıyla Kızıldeniz'den sonra, Akdeniz'in en önemli dalış noktasıdır.

Dip yapısının genelde kayalık olmasından ötürü, çok sayıda balık çeşidini ve sualtı canlısını hemen hemen her dalışta görmeniz mümkündür.


KANO TURLARI
Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosuyla, başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedebilirsiniz.

Tercihinize göre tek kişilik veya iki kişilik kanolarla yapılabilen tur, heyecanlı serüvenler için sizleri bekliyor.

Rehberiniz, her gezintinin başında, sizlere deniz kanosuna giriş bilgileri ve pratik ipuçları verecek. İlk gezinin sonunda daha sonraki günlerde yapacağınız başka yolculuklarınız için daha yeterli hale geleceksiniz.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ


Bölge, trekking ve antik kentler arası yürüyüşler gibi, doğa etkinlikleri için sayısız olanaklar sunmaktadır. Herkesin kolaylıkla göğüsleyebileceği patikalar ile süslü rotalarda, zengin maki toplulukları arasından geçerek, sedir ormanları ile kaplı yeşil tepeleri, kanyonları, vadileri ve su kaynaklarını izleyerek, yarı evcil keçilerle, bazen de sempatik sincaplarla selamlaşarak yürümek, mevsimine göre bitkileri, kuşları ve diğer hayvanları gözlemlemek, kuşkusuz tatilini hem deniz kenarında geçirip, hem de doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için iyi bir şeçenek oluşturmaktadır.

Doğa yürüyüşleri, bölgeyi çok iyi tanıyan, tecrübeli ve tüm iletişim-emniyet donanımına sahip rehber(ler) eşliğinde yapılmaktadır ve katılımcıları tur başlama noktalarına 4x4 araç veya minibüs (rotaya göre) taşımaktadır.
 
YAMAÇ PARAŞÜTÜ
 
Türkiye'deki alternatif turizmin en önemli merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Kaş'ta, tarih ve doğa turlarının yanı sıra yamaç paraşütüyle de tatilcilere farklı bir seçenek sunuluyor.

Kamyonetlerle yamaç paraşütünün başlangıç noktası olan Kırdavlı Tepesi'ne giden gökyüzü tutkunları, kısa bir ders ve hazırlığın ardından kendilerini gökyüzüne bırakıyor. Usta bir pilotla birlikte yaklaşık 45 dakikalık yolculuk başlayor. 650 metre yükseklikteki tepeden başlayan yolculukta, masmavi Akdeniz, karşıda Yunanistan'ın Meis Adası, makilikler içindeki Çukurbağ Yarımadası muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Yolculuk, Kaş Limanı'nda sona eriyor.

MAVİ YOLCULUK VE TEKNE TURLARI

Mavi yolculuk yada mavi tur gulet tipi yelkenli ahsap yatlarla yapilan ozel bir tatildir. Gulet tipi yatlar günümüzde sadece mavi yolculuk için dizayn edilmiştir. Çagdaş yaşamın gereklerini karşılayacak şekilde uretilen bu el emegi guletler kamaralarından mutfağına kadar her türlü konforu ahsap sicaklığı içerisinde sizlere sunmaktadir.

Tatiliniz boyunca şehir stresinden uzak 24 saat Akdeniz'in mavi sularında denize girebilir, balık tutabilir yada şnorkelle denizin altını keşfedebilirsiniz.

Mavi yolculuğunuz içerisinde Akdeniz ve Ege'nin en güzel koylarını; Kekova'yı, Kaş-Kalkan'ı, Kelebekler Vadisi'ni, Fethiye ve yemyeşil Göcek koylarını, Kleopatranın hamamını vs. görebilirsiniz.

Günübirlik tekne turlarıyla yakın koyları, plajları ve ayrıca Kekova turlarına katılarak biraz da tarihin derinliklerine kapılıp nostalji yapabilirsiniz..

 

Alternatif Tanıtım >>>Antalya Tanıtımı  •  Antalya Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Antalya Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI