Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

GÖCEK

Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir liman... Temiz Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Göcek Koyları ve 12 Adalar,  deniz yolcuları için vazgeçilmez bir rota ...

gocek resimleri
  Göcek Tanıtımı
  Göcek Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Göcek Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - GÖCEK

 

Göcek geçmişten beri birbirinden güzel koyları, adaları ile Akdeniz'in önemli yerlerinden birisidir. Günümüzde ise Türkiye’nin en önde gelen turizm merkezlerinden birisi olmuştur. Özellikle yat turizmi açısından çok gelişmiş ve adını Dünya’ya duyurmuştur.

Küçüklü büyüklü koyları ile seyahat halinde olan yatların sığınmak için kullandığı güzel belde, geçmişten günümüze ayni popülerliğini korumakta hatta daha da gelişmektedir.

 
.

GÖCEK'İN PLAJ VE KOYLARI

Günlüklü koyu

Fethiye-Gunluklu-Koyu

The Bay Beach Club, Dalaman

Gunluklu-Koyu-Gocek

Adını dünyaca ünlü meşhur "Günlük Ağaçları"ndan alan Günlüklü Koyu, yazın sıcağından bunalan herkes için bir kaçış noktası. Yakın çevreden gelenlerin piknik amaçlı da kullandıkları Günlüklü Koyu içerisinde çadır kurarak kamp yapma imkanı da bulunuyor.

Günlüklü koyu, Göcek merkeze 12 km mesafede. Tam olarak yeri; Fethiye Göcek karayolu'nun 17. km'sinden 1 km kadar içeride. Buraya ister karadan ulaşım sağlayabilir, isterseniz de günübirlik tekneler ile gelebilirsiniz.

Günlüklü Koyu'nda plaj girişi ücretli fakat mutlaka görülmesi gereken bir yer burası. Dünyaca ünlü Günlük Ağaçlarının burada yer alması sebebiyle koy koruma altında. Çünkü bu ağaçlar Türkiye'de sadece bu bölgede bulunuyor.

Günlüklü Sığla Ağaçları

Günlüklü Koyu çevresinde konaklama isteyenler için koyun hemen yakınında 5 yıldızlı bir tesis bulunuyor. Koyun doğal şartlarına uygun olarak hazırlanmış bu tesiste huzurlu ve keyifli bir  Göcek / Fethiye tatili geçirebilirsiniz.

Katrancı Koyu

Göcek merkeze 14 km mesafede bulunan Katrancı Koyu, çam ormanları içerisinde, kızılçam, okaliptüs ağaçları ve Kıbrıs akasyalarının da görüldüğü muhteşem güzellikte bir koy. Fethiye - Göcek karayolunun 15. km'sinde yer alan Katrancı Koyu, ana yoldan yaklaşık olarak 700 - 800 metre içeride yer aliyor.

Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir yer olan Katrancı Koyu'nda karavan turizminin yaygın olarak görülmesi sayesinde ilginç bir deneyim yaşayabilirsiniz. Karavanda geçireceğiniz keyifli bir tatil için su ve elektrik gibi tüm gerekli ihtiyaçlarınız bulunuyor. Burada kamp kurarak tatilini geçirenlerin sayısı oldukça fazla...

Denizin sığ olması, sığdan derine doğru ilerlemesi, güvenli bir şekilde denize girebilmek için iyi bir nokta olduğunu gösteriyor. Özellikle yeni yüzmeyi öğrenenler için önemli bir ayrıntı.

Üç tarafı çam ormanlarıyla kaplı Katrancı Koyu'na karayolundan kendi aracınızı kullanarak yada Fethiye'den minibüsler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz

 

İnlice Plajı

 Göcek'e 5 km mesafede bulunan İnlice Plajı 800 metre uzunluğunda bir kum plaj. Plajda ihtiyacınız olan hemen hemen herşey var. Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini, wc, araç park alanı, aperatif yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak unsurlar mevcut.. Bunları Fethiye'nin bir çok pahalı plajına göre İnlice Plajı'nda daha uygun fiyatlara elde edebilirsiniz.

Göcek'te bir otelde konaklama yapıyorsanız İnlice Plajı sizin için ideal olacaktır. Daha ekonomik şartlarda bir konaklama düşünürseniz ya da macera içeren bir tatil yapmak istiyorsanız ,plajın hemen arka tarafında bir kamping alanı bulunuyor. Burada çadır kurarak plajın çok yakınında güzel bir tatil sürebilirsiniz.

Yazın sıcağından bunaldığınızda İnlice Plajı çevresindeki dünyaca ünlü "Günlük Ağaçları" nın sıklıkla bulunduğu koruyu mutlaka görmelisiniz. Koru, İnlice Plajı'na 300 metre mesadede. Günlük Ağaçları'nın hem görsel güzelliği var hem de şifalı olarak biliniyor. İlaç sektöründe de kullanılan bu ağaç türü, ülkemizde sadece burada yetişiyor.

 

MARİNALAR

Göcek içinde bulunduğu körfezin coğrafi yapısı nedeni ile sakin ve korunaklı bir liman görevi görmektedir. Birbirinden güzel sayısız koyları, irili ufaklı adaları ve turkuaz suları ile tatilciler ve deniz tutkunları için aranan tüm özellikleri bünyesinde barındırır.

Göcek koyunun bu özellikleri açık deniz ve mavi yolculuk sevenlerin tekneleri için de mükemmel bir mola verme ve barınma noktası olmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Göcek merkezinde dört ayrı uluslararası marina bulunmaktadır. Bu marinaların üçü Göcek merkezinde yer alırken, biri Büngüş adı verilen koyda yer almaktadır.

Bu marinalardan ikisi 12 ay boyunca hizmet verirken, 2 adedi dalgakırana sahip olmaması sebebi ile sadece hava koşullarının uygun olduğu yaz aylarında hizmet vermektedir. Türkiye'de yatçılığın en önemli merkezlerinden birisi olan Göcek'te yeni 2 marina proje aşamasındadır.

Göcek'te bir marinanın müşterilerine özel bağlama iskelesi sunması ve diğer bir marinanın da Türkiye'deki dalgakıranı dahil olmak üzere tamamı yüzen iskelelerden oluşan ilk marina olması gibi Göcek bazı ilklere de sahiptir.

Göcek'teki tüm marinalarda su, tuvalet, duş, elektrik, telefon, internet, tonoz halatı gibi temel hizmetlerin yanında uluslararası standartlarda diğer marinacılık hizmetleri de sunulmaktadır. Ayrıca her marina içinde süper market ve taksi durağı yer almaktadır.

port göcek marina

skopea marina göcek

                                                

 

SARIGERME

 

Sarıgerme Dalaman Havaalanı’na yakınlığı ve modern konaklama tesislerinin hizmete girmesiyle bir anda popülerleşen bir turizm merkezidir. Sırtını çamlara dayamış Sarıgerme sahilinde ince kumsalla çamların amansız mücadelesi sürmüş yüzyıllar boyu. Tarihte Pisilis kenti kuruluymuş bu sahillerde. Kent şimdi kumların altında. Kazı çalışması yapılmadan bölgenin turizme açılmasıyla ve otellerin yapılmasıyla  Pisilis tarihin ve kumun derinliklerinde yaşamaya mahkûm edilmiş.

Sarıgerme, Osmaniye Köyünün sahilinin adı. Köy sahilden 850 m içeride. Sarıgerme adı, Osmaniye’nin içinden geçen ve kumsalı bölen Sarıçay’la ilişkili. Sarıçay ormandan kesilen kerestelerin denize taşınmasından kullanılırmış. Keresteler denize kaçmasın diye de deniz bağlantısı kapatılırmış. Bu işleme “germe” denirmiş. Sarıgerme adı da böyle oluşmuş.

7 km uzunluğundaki kumsalı, sığ denizi ve biraz açıktaki Baba Ada’sıyla Sarıgerme tam bir tatil cenneti. Sahil temiz, büfe, duş-wc, şezlong ve şemsiye ve kabinler mevcut. Sahil düzenlemesi ve bakımı için girişte küçük bir katkı payı alınıyor.

                                                  

KAYAKÖY

 

Hisarönü Köyü’nü geçip  çamlar arasından 5 km daha ilerlerseniz bir "hayal-köy" göreceksiniz. Buranın adı Kayaköy.

 

Yamaca doğru biri diğerinin önünü kapatmayacak şekilde saygıyla dizilmiş 3500’e yakın evden oluşan bu köy eski bir Rum yerleşimi. Anadolu Rumları iyi tarımcı olduklarından ekilir dikilir araziye ev kurmazlarmış. Evler çevredeki kayalık, taşlık alanlara kurulurmuş. Kayaköy de bu anlayışa uygun kurulmuş. Köyde 1922’ye kadar 25 bin kişi yaşıyormuş. İstiklal Savaşı’ndan sonra nüfus değişiminde köyün sakinleri Yunanistan’a göçmüşler. Köyde 13. yy'dan beri Hıristiyan toplumu yaşıyormuş. Buraya da nüfus değişiminden sonra Batı Trakya’dan göçenler yerleştirilmiş. Kayaköy’ün önündeki düzlüğe evler kurmuşlar.

Şimdi düzlükte 2000 kişilik bir yerleşik nüfus var, eski evler de kapısız, penceresiz bir yalnızlık içinde bekliyor. Evler bütünüyle koruma altına alınmış ama bu işin epeyce geç yapıldığını siz de göreceksiniz. Eski adı Levissi olan köyde iki kilise, 14 şapel (küçük kilise) varmış. Taksiyarhis ve Katopanayi kiliseleri çok harap durumda. İkincisinin ahşap kapısı Fethiye Müzesi'nde. Panagia Pirgiotis Kilisesi (Aşağı kilise) ise iyi durumda.  Freskleri ile ilgi çekici bu kilise, ziyaret etmeye değer. Taş döşemeli yolu izleyip tepedeki şapele ulaşınca Soğuksu Koyu'nu panoramik olarak görüyorsunuz. Hava çok sıcak da olsa burası her zaman serin bir esintiyle ferahlık veriyor.

1990'da Rodos'lu papaz ile Fethiye'li imam Ali Meryem Ana Kilisesi'nde barış ve dostluk için dua etmişler. Mimarlar Odası ve mimarlık öğrencilerinin oluşturduğu Galata Gurubu köyde önemli çalışmalar yapmış. TÜRSAB gibi sektör kuruluşları da restorasyon çalışmalarını desteklemişler. İki kilisenin restorasyon çalışmaları finansman zorluklarına karşı sürdürülüyor. Mübadele'den önce kız ve erkek ilkokulları, doktor ve eczaneleri, çok sayıda dükkanı ile çok canlı bir yerleşimmiş. Gazete bile yayınlanırmış.

Mübadele ile gelen müslüman mübadiller burayı pek sevememişler, çoğu başka yerlere göçmüş. Buradan Yunanistan'a gidenler de Atina yakınlarında bir yabanıl yere iskan edilmişler. Burayı mamur edip adına Nea Makri demişler. Yani "Yeni Fethiye"yi kurmuşlar.
Köyün alt taraftaki bazı evleri restore edilmiş. Burada oturanlardan biri İstanbul'lu bir ressam, yılın yarısında burada. Diğer biri de köpeği ve tavuklarıyla yalnız yaşayan Kaptan. Kayaköy'ü sanat çalışmalarının yapıldığı bir "Barış ve Dostluk Köyü" yapma projesi pek yol alamamış ama burada bir "Kayaköy Sanat Kampı" var. Yabancıların da bulunduğu öğrenciler heykel, seramik, fotoğraf gibi sanatlarla uğraşıyorlar. Pottery Hause adlı atölyede de çömlek yapılıyor. Hediyelik eşyalar satılıyor ve eski eşyalardan küçük bir de sergi var.


MAVİ TURMAVİ YOLCULUKMAVİ TURMAVİTURMAVİTURMAVİYOLCULUKMAVİTURMAVİYOLCULUK  

MAVİ TURMAVİ YOLCULUKMAVİ TURMAVİTURMAVİTURMAVİYOLCULUKMAVİTURMAVİYOLCULUK  

 

MAVİ TURMAVİ YOLCULUKMAVİ TURMAVİTURMAVİTURMAVİYOLCULUKMAVİTURMAVİYOLCULUK  

                                                    mutlaka bakınız >>>> faydalı bilgiler

 

Sabahları 10.00 – 11.00 saatleri arasında 12 adalar turu yapan günlük tur teknelerinden birine bilet almak Göcek’te konaklayanlar için yapılacak en ideal şeydir. Göcek sahilinde denize girebileceğiniz plaj olmadığından tekneler bu ihtiyacı karşılamakta ve sizi görebileceğiniz en temiz koylarla tanıştırmaktadır.

 

 

Göcek Adası dolmuş teknelerini kullanarak farklı bir tercih de yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz günübirlik kullanmak için size özel bir tekne kiralayarak ailenizle yada arkadaşlarınızla güzel bir mavi tur gezintisi yapabilirsiniz.

    

Bunların yanında Göcek içindeki çeşitli şirketlerden bisiklet, otomobil veya motosiklet kiralayarak, çevreyi gezebilir; Göcek'e yaklaşık 47 km. uzaklıktaki dünyaca ünlü Babadağ'da müthiş bir yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirsiniz.

        

                           

 

Göcek Tanıtımı
  Göcek Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Göcek Rehberi
  Sizden GelenlerGöcek Tanıtımı  •  Göcek Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Göcek Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI