Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

KAS

2008 yılında Gezi sitesi cocierge com.un belirlediği kriterlere göre ''Dünyanın En Seksi plajı'' seçilen Kaputaj Plajı (Kaş- Kalkan arasında) ; güneş,kum ve turkuaz rengi deniziyle burada..!

kas resimleri
  Kas Tanıtımı
  Kas Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Kas Rehberi
  Sizden Gelenler
 

TANITIM - KAS

 

 

BAKINIZ>>>> http://seyirrehberi.com/tatil-yerleri.aspx?tatil-yeri=antalya

KAŞ 

 

 

kashavadan 

kas1

 

Lykia medeniyetinin en önemli bölgesi olan Kaş, denize bakan bir tepe üzerinde kurulmuş ve zaman içerisinde yapılaşıp genişleyerek bugünkü halini almış.Lykia dönemindeki adı Antiphellos' muş.

Kaş'ta turizm son yıllarda hızlı bir şekilde gelişmekte,turistik tesislerin sayısı gittikçe artmaktadır. Özellikle dalış turizmi bakımından ülkemizin önde gelen merkezlerinden biri olma yolunda oldukça önemli bir noktaya gelmiş.

 

Su altı dalışları için çok uygun olan Meis Adası'na en yakın noktada olan Kaş, tarihi eserleri ve doğa güzellikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip.

Bir dil gibi denize uzanan Çukurbağ Yarımadası üzerinde yeni yapılmış modern oteller yarımadada kendini götermeye başlamış.Kaş'ın içinde tertemiz deniziyle Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı ve Akçagerme Plajı gibi plajlar var.

B.Çakıl Plj.

büyük çakıl

K.Çakıl Plj

küçük çakıl

Ayrıca kayıkla Çayağzı Plajı'na gidilebilecegi gibi , 2008 yılında Gezi sitesi cocierge com.un belirlediği kriterlere göre ''Dünyanın En Seksi plajı'' seçilen Kaputaj Plajı'da (Kaş- Kalkan arasında),güneş,kum ve turkuaz rengi denizin buluştuğu, Kaş'ın en çok ilgi gören plajları arasında.

çayağzı plj

 

kaputaj plj.1

kaputaş plj.2

Dünyanın en uzun plajları arasında yer alan, incecik kumu ile gündüz insanları, geceleri de Caretta-Caretta'ları konuk eden Kalkan'daki Patara Plajı Kaş'a sadece yarım saatlik mesafede. Patara aynı zamanda dünyanın ilk demokratik meclis binasının burada oluşu ile de tarihi önemi olan antik bir kent.

bakınız: >> http://www.seyirrehberi.com/tatil-yerleri.aspx?tatil-yeri=kalkan&sayfa=gezilecekyerler

 

Kaş'ın etrafında yer alan 6 adet mağaradan Mavi Mağara, Aşırlı Adası Deniz Mağarası, Güvercinlik Mağarası en ünlü olanları.

Kaş'ın zengin tarihi mekanlarının yanında gün geçtikçe daha çok rağbet gören trekking, dağcılık, rafting gibi doğa etkinlikleri de var. Doğa ile baş başa olmak isteyenler için Gömbe'deki Yeşilgöl ve Uçarsu Şelalesi çok uygun bir seçenek.Batı Torosların Kızlar Sivrisi'nden sonraki en yüksek zirvesi olan Akdağ Gömbe'deki küçük göller görsel anlamda oldukça ilgi çekici.

 

Kaş antik kentler açısından da oldukça zengin bir ilçe. Komba, Nisa, Kandyba, Phellos,Apollonia, İsinda, Kyaenai  antik kentleri görülmeye değer önemli tarihi mekanlardan birkaçı.

Kaş Lmanı :


Kaş çevresindeki önemli yerlerden biri de Kaş-Demre arasındaki Kekova Adası. Kekova'ya Kaş'tan tekne ile gidildiği gibi karadan Üçağız'a, oradan da motorlu kayıklarla batık kentin kalıntıları arasından geçerek gitmek de oldukça keyifli.(bknz..aşağıda>>kekova)

Lezzet :

Kaş' da kıyı balıkçılığı yapılıyor. Yörede çıkan başlıca balık türleri; mercan, grida, orfoz, barbunya, iskaroz, sokar, palamut ve kefal. Ayrıca ahtapot avcılığı da yapılıyor.Taze kalamar yemek isteyenler, deniz lokantalarında bunları bulabilirler. Şirinliği ile tanınan Orfoz nesli tükenen bir balık türü. Tutulması yasak olmasına rağmen usulsüz şekilde avlanıyor. Kaş'ta restoranların hemen hepsinde Akdeniz mutfağının tipik lezzeti hakim. Yöresel tatlar açısından da çok zengin. Gömbe Yaylasının kebabı ve dondurması oldukça özel. Yayla balı, yayla yoğurdu, üzüm pekmezi, keçiboynuzundan elde edilen harnup pekmezi, tereyağlı keşkek de çok meşhur.Pekmeze katarak yiyebileceğiniz çifte kavrulmuş tahinin de çok özel bir tadı var.
Kaş'ta İtalyan, Meksika, Fransız mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar da bulabiliyorsunuz. Kaş ve yakın çevresinde çok sayıda Alabalık lokantası var. İslamlar Köyü harika manzarası olan ve alabalık çiftlikleriyle ismini duyurmuş şirin bir köy. Burada kendi balığınızı seçerek istediğiniz gibi pişirtip yiyebilirsiniz.

Konaklama :

İlçede plaja yakın, begonvillerin taştığı teraslarıyla, deniz manzaralı balkonlu odalarıyla, asmaların altında yenilen zengin köy kahvaltısıyla, yeşil ve maviye doyacağınız çok sayıda otel,pansiyon hizmet vermekte.Yarımadada bulunan birkaç otel de oldukça konforlu. Kalabalık gelen aileler için çok sayıda apart da mevcut. 

Alış - veriş :

Kaş ve çevresinde el yapımı kilim ve dokumalar üretiliyor. Yöreye özgü 'Barak kilimi' ve keçi tüyünden üretilerek dokunan ''kılçar'' oldukça ünlenmiş. Dastar, tülbent, yemeni üretilerek hediyelik eşya olarak satılıyor. Ayrıca ceviz ağacından süslemeli çeyiz sandıkları, ağaçtan sehpalar, tahta kaşıklar ve oklavalar yöreye özgü el emeği ürünler. Bu ürünler Kaş'ın geniş  kapsamlı Cuma Pazarında sergilenip satılıyor.

Kaş'ın alışveriş merkezi adı Uzun Çarşı olan bir çarşı.Adına rağmen kendisi kısacık ve yokuş bir sokaktan ibaret olan Uzun Çarşının dükkanları; restore edilmiş, iki katlı, cumbalı eski evlerin altında yer alıyor.

 

 Kaş'ın en önemli anıtı Uzun Çarşı Caddesi üzerinde, halıcı dükkânlarının arasında karşımıza çıkan ve tek bloktan oluşan bir lahid.(kral mezarı) 
Günümüze sağlam bir şekilde gelebilen lahdin üzerindeki sekiz satırlık Lykia dilindeki yazı okunamadığı için lahdin kime ait olduğu bilinmiyor. Bu nedenle de halk ona ''Kral Lahdi' adını yakıştırmış.


Kaş İçmeleri :

Birçok hastalığa şifa olduğu söyleniyor.

 

BAKINIZ >>>> http://seyirrehberi.com/tatil-yerleri.aspx?tatil-yeri=antalya

 

 

 
Kas Tanıtımı  •  Kas Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Kas Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI