Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

KEMER

Antalya'nın şaha kalkmış ilçesi...Sekiz ay süren yaz sezonu boyunca akvaryum gibi denizi, çınar ve çam ormanlarının bir fanus gibi sarıp sarmaladığı doğasıyla ''turizm cenneti...''  KEMER..!

kemer resimleri
  Kemer Tanıtımı
  Kemer Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Kemer Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - KEMER

(Not : Bu bölüme reklam vermek isterseniz irtibat tel no : 532 332 36 24 )

 

 

bakınız  >>> http://www.seyirrehberi.com/tatil-yerleri.aspx?tatil-yeri=antalya

 

KEMER...Antalya il merkezinden 40km. batıya gidildiğinde ''Kemer'' e ulaşılıyor. Yerleşim, aynı isimli koyun arkasında, Toros dağlarına kadar uzanan yine aynı isimli ova üzerinde konuşlanmış. Yörede 251 çeşit çiçek türü belirlenmiş.

Şehircilik konusunda tüm alt yapıları ile birlikte yeniden planlanan Kemer, dünyaca ünlü turistik tesisleriyle, önemli turizm merkezlerinden biri durumunda.

Kemer Beycik Yaylası, nem oranının düşüklüğü, serin havası ve doğal güzellikleri arasında inşa edilen tesis ve villalarla dağ dinlenme yerine dönüşmüş.

2000 yılından buyana  yapılmakta olan “Anatolian Rally” , Kemer’in yaylalarında spor safari aktivitesi olarak Dünya Rally Şampiyonası Takviminde “Rally of Turkey” adıyla yerini almış.

Kemer’de her yıl “Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri”düzenleniyor. Aynı yayla üzerinde turistler için jeep-safari ve eşsiz doğal güzellikler arasında turistik yürüyüş turları gerçekleştirilmekte. Kemer –Ağva Burnu ise, sualtı dalış meraklıları için mükemmel imkanlar sahip.

ÇAMYUVA, Kemer yerleşiminin batısında Ağva Deresi’nin suladığı dar bir ova. Bugün, muhteşem turistik tesisleriyle bir turizm cenneti. Doğusunda Akdeniz, batısında Tahtalı Dağı, güneyinde Phaselis antik kentiyle ve sahil boyunca dizilmiş otelleriyle ünlü. 8 ay süren yaz sezonu boyunca akvaryum gibi denizi, çınar ve çam ormanlarının bir fanus gibi sarıp sarmaladığı doğasıyla ''turizm cenneti'' olmayı tartışmasız hak etmiş.>>>

  

KİRİŞ,  aynı isimli doğal koyun mavi denizin çam ormanlarıyla kucaklaştığı bir koy. Bugün dünyaca ünlü turistik konaklama tesislerine sahip. Kiriş – Çamyuva ve Kemer arasında, orman içinden, sahilden yürüyüş yolları doğaseverler için ideal.>>>

  

 

Kemer ve phaselis plajlarıyla Tekirova Sahilleri bu beldenin gözdeleri ;

Kemer plajı

Kemer Plajı

Kemer'de Beldibi mevkiinden başlayıp Tekirova'ya kadar uzanan sahil şeridi genellikle ince kumlardan oluşmuş ve tamamen doğal dokusunda.

Phaselis Plajı
 
 
Phaselis Plajı
 
Phaselis Antik Kentinin limanı olan bu kumsal; tarih, dağ, deniz, orman, sığ bir koy ve ince ipekimsi kumun birleşmesiyle meydana gelen eşine az rastlanır güzellikte bir plaj.

 

Tekirova Sahilleri

 

Tekirova Kıyıları 

Kayalık ve kumsal kıyıları, vahşi tabiat güzellikleri ve nefis kokulu portakalları ile tanınıyor.

 

Kemer merkezde Belediye Plajı ve yat limanı yanındaki Ayışığı Plajı da denize girenler tarafından tercih edilen plajlardan ; 

 

Belediye Plajı

 

Ayışığı Plajı

 

YAT LİMANI

Kemer Türkiz Marina :    Antalya’ya 42 km mesafede uluslararası standartlara sahip. 230 yat denizde, 140 yat karada konaklama kapasitesi ile ülkemiz kıyılarında bulunan 16 belgeli yat limanından biri. 
Güvenlik ve deniz hizmetleri, akaryakıt, elektrik, su ikmal hizmetleri, marina alışveriş merkezi, yat bakım – onarım üniteleri ve 60 ton kapasiteli tekne karaya alma aracı ile yat sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap veriyor.
Kemer Türkiz Marina coğrafi konum özelliğinin yanısıra içinde barındırdığı özel mekanlardaki yüksek hizmet anlayışı ile Uluslararası Yatçılık ve Marinacılık Birliği tarafından  “5 Çapa” ödülü almış.Liman bünyesinde restaurant, bar, yat kulubü, uluslararası kütüphane, alışveriş merkezi, tenis kortları gibi birimler bulunuyor.
Kemer Türkiz Marina ve iki yanında yer alan  plajlar  Mavi Bayrak’a sahip.

 

TARİHİ MEKANLAR

 

Ünlü antik kent Phaselis(Faselis) Kemer'in sembollerinden;

Phaselis Antik Kenti

  

 

 MÖ 7. yüzyılda Rodos'lular tarafından kurulan kent Uzun yıllar Likya'nın doğu kıyısının en önemli limanı olmuş.. Faselis'in üç limanı var. Kuzey Limanı, Savaş Limanı  ve Güneş Limanı. Kentin ortasında 20-24 metre genişliğinde muhteşem bir cadde bulunuyor. Bu caddenin güney ucu Hadrian Su Yolu Kapısına çıkıyor. Caddenin iki yanı gezinti yolları ve dükkânlarla çevrili. Bunların yakınında da Hamamlar, Agora ve Tiyatro gibi kamu yapıları olduğu tesbit edilmiş tarihi yapılar var.

Beydağları Sahil Milli parkın içinde yer alan bu bölgede piknik alanları kullanıma açık. Bölgeye karadan ve denizden ulaşılabiliyor. Ayrıca yat turlarıyla birçok turist bu kenti ve kıyı şeridindeki diğer antik siteleri ziyaret ediyor. Phaselis ayrıca çakılsız sahili sayesinde Antalya'nın en güzel plajlardan biri.

(Kemer'den söz açıldığında ilk akla gelen antik kentlerden biri de Olympos'tur.Bu nam-ı değer antik kentin tanıtımı, Kumluca'ya daha yakın olduğu için -aşağıda -KUMLUCA bölümünde yapılmıştır.)

 

Peynirdeliği Mağarası (Kemer)

Uzunluğu 74 m olan mağaranın girişe göre en derin yeri 19 m. dir.Daha çok dikey mağara tipinde. Mağaranın hemen yanında Bizans dönemine ait kalıntılar bulunuyor. Mağaranın büyük bölümü kuru. Sadece mağaranın sonunda ve en derin yerinde küçük bir gölcük var.  Mağara ağzı olduça büyük. Mağara içinde sarkıt, dikit ve sütunlar gelişmiş.

(Not : Bu bölüme reklam vermek isterseniz irtibat tel no : 532 332 36 24 )Kemer Tanıtımı  •  Kemer Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Kemer Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI